چهارشنبه سوری

گزارش هايی از چهارشنبه سوری و اتفاقات ناگوار

آيين آخرين چهارشنبه سال در حالي برگزار مي‌شود كه صداي انفجارهاي ناشي از مواد محترقه و خبرهايي از صدمات جاني شهروندان در نقاط مختلف شهر به گوش مي‌رسد.
درحاليكه عده‌اي از شهروندان در تلاش براي برگزاري اين مراسم سنتي به صورت آرام و به دور از هرگونه مزاحمت و سلب آرامش ديگران هستند، گروهي ديگر نيز با انفجار مواد محترقه، خرد كردن شيشه‌هاي برخي خودروها و ايجاد مزاحمت براي شهرونداني كه خواهان برگزاري درست و نيكوي اين آيين هستند، اسباب رنجش خاطر مردم را فراهم كرده‌اند.
ميعادفر، رييس اورژانس تهران در خصوص آخرين آمار صدمه‌ديدگان اين حادثه به خبرنگار اجتماعي خبرگزاري دانشجويان ايران گزارش داد: تا كنون 8 مصدوم در اثر انفجار به بيمارستانهاي تهران منتقل شده‌اند كه دست يك نفر قطع شده است.
وي افزود: 44 پايگاه،10 ايستگاه و 60 آمبولانس هم اكنون براي امدارساني به آسيب‌ديدگان در سطح شهر مستقر هستند.
مسؤول اورژانس بيمارستان سوانح و سوختگي مطهري نيز به انتقال 20 مصدوم به اين بيمارستان - تا لحظه مخابره اين خبر- اشاره كرد و گفت: 7 نفر به دليل شدت جراحت ناشي از انفجار مواد محترقه به شدت بستري شده‌اند كه در اين ميان چشم دو‌ نفر به كلي تخليه شده است.
گزارش خبرنگار ايسنا از بيمارستان سوانح و سوختگي توحيد نيز حاكيست تا اين لحظه، 50 مصدوم با جراحتهاي شديد همچون پارگي دست و پا، شكستگي استخوان و ... به اين بيمارستان انتقال يافته‌اند كه دو نفر از آنان بستري و دو نفر به بيمارستان ديگر منتقل شدند.
وي گروه سني اين مصدومان را 15 تا 18 سال عنوان كرد.
خبرنگاران ايسنا همچنين گزارش دادند كه برخي تاكسي سرويس‌ها در اين شب از ارائه خدمات براي حمل‌ و نقل مسافران خودداري مي‌كنند.
همچنين گزارش ديگري از ميدان نبوت تهران از ازدحام جمعيت و انفجار پياپي مواد محترقه، كندي رفت و آمد مردم و خودروها حكايت دارد. اين درحاليست كه گشت‌هاي ويژه نيروي انتظامي مستقر در محل برقراري امنيت منطقه را برعهده گرفته‌اند.
ساعاتي پيش نيز خبرنگار ايسنا از اين نقطه گزارش داده بود كه شيشه‌هاي يك خوردو نيروي انتظامي شكسته و يكي از ماموران اين نيرو به شدت از ناحيه چشم مصدوم شده است.
ضيايي، مديرعامل سازمان آتش‌نشاني تهران نيز در گفت‌و‌گو با ايسنا اعلام كرد: تا ساعت 22 امشب 28 مورد حريق جزئي ناشي از انفجار مواد محترقه از سطح شهر گزارش شده و هيچ آتش‌سوزي مهيبي تا كنون رخ نداده است.
وي گفت: همچنين 3 نفر در بالابر به دليل حمل مواد محترقه به شدت مجروح و به بيمارستان منتقل شدند.
ضيائي افزود: نيروهاي آتش‌نشاني در 30 نقطه تهران غير از 55 ايستگاه اعلام شده مستقر و 30 دستگاه موتورسيكلت آتش‌نشان در حال تردد در سطح شهر هستند و اوضاع كاملا تحت كنترل است.
به گفته وي، برخي افراد ناباب در خيابان 21 متري جي اقدام به شكستن شيشه‌هاي بانك و با پرتاپ سنگ يكي از نيروهاي آتشنشاني را مجروح كرده‌اند.

/ 0 نظر / 10 بازدید