کارتن خوابها

ایجاد " گرم خانه های شبانه " برای کارتن خواب های پایتخت الزامی است

معاون استاندار تهران گفت : شهرداری باکارتن خوابهاید به هرشکل و در هرمکانی که مناسب باشد ، گرم خانه هایی برای بیتوته کارتن خوابها در شب ایجاد کرد .

ابراهیم رضایی بابادی در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت : کارتن خوابها افرادی هستند که شبها و در اثر سرما نیاز به یک گرم خانه دارند که از سرما در امان بمانند .

وی با بیان اینکه در حال حاضر کارتن خوابهای تهران در " سرای احسان " ساماندهی می شوند ، تصریح کرد : با آغاز فصل سرما جمع آوری کارتن خوابها دراین سرا تشدید شده است .

معاون استانداری تهران ، با بیان اینکه در حال حاضر تنها یک مرکز غیر دولتی برای جمع آوری و ساماندهی کارتن خوابها ومتکدیان پایتخت وجود دارد ، تاکید کرد : ظرفیت سرای احسان اندک است به گونه ای که توان پوشش دادن به تمام نیازها در این زمینه را ندارد .

به گفته وی ، یک مرکز نگهداری متکدیان توسط شهرداری در اسلامشهر در دی ماه جاری راه اندازی می شود که متکدیان را ساماندهی می کند .

به عقیده وی ، اگر چنین گرم خانه ای در تهران وجوداشته باشد تا کارتن خوابها شبها رادر آن بیتوته کنند دیگر نیازی به جمع آوری کارتن خوابها نیست.

بابادی گفت : کارتن خوابها یی که جوان بوده و از توان بیشتری نسبت به سایرین برخوردار باشند ، جمع آوری نمی شوند .

وی تصریح کرد : اغلب کارتن خوابهایی که توسط سرای احسان جمع آوری می شوند ، معتاد بوده و مبتلابه بیماری مختلفی هستند که با پرداخت هزینه در بیمارستان های دولتی ، آنان را درمان می کنیم .

وی در پاسخ به این سوال که هر ساله در فصل زمستان تعدادی از کارتن خوابها در سرما جان می دهند ، اما چرا هیچ مرکز دولتی برای نگهداری آنان و متکدیان وجود ندارد ، گفت : اگر شهرداری دوره های قبلی به مصوبات این بخش تمکین کرده و مراکزی ایجاد شده بود ، الان با این مشکلات روبرو نبودیم .

/ 0 نظر / 10 بازدید