طرح پليس +10 در تهران و ده استان كشور اجرا مي‌شود

مركز اطلاع‌رساني ناجا اعلام كرد: نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران در دهه مبارك فجر به منظور ارائه خدمات انتظامي به روش نوين و مبتني بر فن‌آوري اطلاعات و با هدف سرعت، دقت‌، صحت و حفظ كرامت شهروندان در ارائه خدمات، طرح پليس + 10 را در تهران و ده استان ديگر كشور اجرا مي‌كند.
به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، براي اجراي اين طرح بسترسازي لازم از طريق توسعه زيرساختهاي ارتباطي و شبكه‌ اطلاعاتي نيروي انتظامي به كمك كارشناسان فن از حدود دو سال پيش آغاز شده و هم‌اكنون يكي از نتايج اجراي اين طرح يعني غيرمتمركز كردن ارائه خدمات به مردم، آماده بهره‌برداري است.
بر اساس اين گزارش از نتايج اين طرح مي‌توان كاهش تصدي‌گري دولتي بر امور عمومي، كاهش ترددهاي بين شهري، دسترسي آسان به انواع خدمات انتظامي و جلوگيري از سردرگمي مردم براي مراجعه به مراكز متعدد انتظامي اشاره كرد.
مركز اطلاع‌رساني ناجا صدور دفترچه آماده به خدمت، كارت معافيت، گواهي عدم سوء پيشينه، تعويض پلاك خودرو، صدور صورت وضعيت و برگ عدم خلاف خودرو، شماره‌گذاري خودرو، ارائه خدمات در خصوص پروانه كسب و صدور و تعويض گواهينامه و گذرنامه بخشي از خدمات غيرمتمركزي است كه در مرحله اول اين طرح ارائه مي‌شود.
شهروندان مي‌توانند براي كسب اطلاعات بيشتر به پايگاه اطلاع‌رساني پليس بر روي شبكه جهاني اينترنت به آدرس www.police.ir مراجعه كنند.

/ 0 نظر / 7 بازدید