کودک آزاری

آمار جديد از کودک آزاری در ايران

بر اساس گزارش های رسيده از ايران، 160 کودک طی يک سال گذشته در محيط خانه مورد آزار جنسی شديد قرار گرفته اند.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

گفتگوی شادی الهی با دکتر حسن علم الهدايی معاون سازمان بهزيستی ايران - اينجا را کليک کنيد

يک مرکز حمايت از کودکان موسوم به "صدای مشاور يارا"، با انتشار گزارشی می گويد که علت عمده اين آزارها مشکلات خانوادگی از جمله طلاق، اختلاف ميان والدين، بيکاری و اعتياد بوده است.

تنبيه شديد کودک، حبس آنها در اتاق، تبعيض و سواستفاده جنسی از جمله آزارهايی است که در اين گزارش به آن اشاره شده است.

ليلا ارشد، سرپرست صدای مشاور يارا، گفته است از دو هزار و 700 تماس تلفنی که با اين مرکز در فاصله سال 1381 تا اواسط سال 1382 گرفته شده است، 8 مورد کودک آزاری حاد بوده است.

او گفت از کودکان عمدتا برای معامله مواد مخدر و تکدی گری استفاده می شده است.

دکتر حسن علم الهدايی، معاون سازمان بهزيستی، در مورد آخرين آمار در زمينه کودک آزاری در ايران گفت که تنها از آن تعداد کودکانی که به لحاظ مشکلات جسمانی يا روانی به بيمارستان ها يا مراکز بهزيستی ارجاع داده می شوند، آمار گرفته شده است.

او آمار آزار جنسی در ايران را پايين ارزيابی کرد اما گفت که ميزان تنبيه جسمانی و روانی، از جمله تحقير کودکان، شايع تر است.

معاون سازمان بهزيستی گفت بر اساس تحقيقات اين سازمان تعداد دختران آزارديده بيشتر از پسران است و اين آزارها معمولا از سوی والدين، ناپدری، نامادری و بستگان نزديک و در محيط خانه اعمال می شود.

 

 

/ 0 نظر / 10 بازدید